3 BOYUTLU YAZICINIZ İLE NASIL PARA KAZANIRSINIZ?

3 BOYUTLU YAZICINIZ İLE NASIL PARA KAZANIRSINIZ?

Birçok hobi kullanıcısı 3 boyutlu yazıcıları kendi projelerinde üretim yapmak için satın alıyor. Bunun yanında 3 boyutlu yazıcıları evde onarım yapmak için, bir eşyanın eksik olan parçasını basmak için ve eşyalar üzerine kullanışlı eklentiler yapmak için kullanıyorlar. Yapılan bir araştırmaya göre tüm bunları yaparken 3D yazıcılarına yaptıkları yatırımı kolayca çıkarabiliyorlar.

Tüm bunların yanında girişimci yapıya sahip 3D yazıcı sahipleri, yazıcılarından yaptıkları baskılar ile para kazanmak istiyorlar. Bu oldukça olası. Arkadaş çevresine kişisel aksesuar, kişiye özel telefon koruyucuları kolaylıkla basılıp satılabilir. Peki tümü birer telefon kılıfına sahip olduğunda ne olacak? 3 boyutlu yazıcılar uzun saatler boyunca çalışmak üzere tasarlanmışlardır. Peki yazıcınızın boş olduğu zamanları nasıl değerlendirebilirsiniz? Bu konuda size yardımcı olacak yeni girişimler ortaya çıktı ve çıkmaya devam ediyor. 3 boyutlu yazıcınızdan para kazanmanızı sağlayacak girişimleri sizin için derledik:

makexyz

makexyz 3 boyutlu baskı hizmeti veren kişileri derleyen ilk ve şu andaki en büyük oluşum. Oldukça sade ve anlaşılır bir yapıya sahip. Eğer bir 3d yazıcınız varsa yazıcınızı siteye kaydediyorsunuz, baskı yaptırmak isteyen kullanıcılar ise sizle iletişime geçerek belirlediğiniz fiyatlar üzerinden baskılarını yaptırıyor. Yerel baskı hizmeti ile gönderim zamanı ve maliyetinden tasarruf etmenizi sağlıyor. makexyz yaptığınız anlaşma tutarının %5’ini alıyor. Fakat kurduğunuz ilk kontaktan sonra gelecekteki baskıları site dışından da alabilirsiniz.

Cowfab

Cowfab müşteri odaklı bir kitlesel 3d baskı sistemi sunuyor. Baskısı yaptırılmak istenene 3 boyutlu tasarım siteye proje olarak kaydediliyor. 3d yazıcı sahipleri projeye teklif veriyor. Proje sahibi istediği yazıcıyı seçerek baskısını yaptırıyor.Cowfab yazıcı sahipleri açısından oldukça rekabetçi bir ortam sunuyor. Teklif usulü olduğu için fiyatlar daha düşük olabiliyor. Cowfab’da yapılan anlaşmalardan %5 komisyon alıyor.

Azavy

Azavy 3d yazıcı sahipleri, tasarımcılar ve tüketicileri bir araya toplayan bir platfom sunuyor. Tasarımcılar tasarımlarını satarak, 3d yazıcı sahipleri ise bu tasarımların baskısını yaparak pazra kazanabiliyor. Tasarımcılar yapılan satışlardan pay alırken, yazıcı sahipleri de tasarımlar için teklif fiyat belirleyebiliyor.

you3Dit


you3Dit fikri olan fakat 3d tasarım bilgisi ve 3d yazıcısı olmayanlar için biçilmiş kaftan! Müşteriler istedikleri tasarımı çizim, video veya sadece yazı ile anlatıyor ve you3Dit bir tasarımcı ve 3d yazıcı atayarak tasarımın ve baskının yapılmasını sağlıyor. Eğer iyi bir 3D tasarımcıysanız tasarım yapmak için, eğer 3 boyutlu yazıcınız varsa baskı yapmak için siteye kaydolabilirsiniz.

Etsy

Tasarımcıların tasarım ve koleksiyonlarını satabildiği en bilinen sitelerden biri olan Etsy’de birçok farklı tasarım 3 boyutlu yazıcı ile basılarak sarılabiliyor.

Fiverr

Fiverr da 3d baskıya özel bir site olmamasına rağmen birçok kişi baskılarını buradan satıyor.

3Dpinpoint ve 3Dhubs da 3 boyutlu yazıcı sahiplerinin para kazanabileceği platformlar arasında sayılabilir. Fakat henüz kurulum aşamasındalar ve sitelerine kayıt topluyolar. 3 boyutlu yazıcı sahiplerinin sayısı arttıkça birçok farklı girişimin ortaya çıkmaya devam edeceği de bir gerçek.
Tüm bu kaynaklar, sürekli bahsedilen üretimde 3d baskı devriminin tabana yayılmasını sağlayacak çabaların ilk adımları olarak görülebilir.

Hakkında Üç Boyutlu Baskı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>